0312 240 71 04

info@acmeceviri.com

0507 146 76 68

ekonomik_tercume

ACME Tercüme Bürosu

ACME Çeviri Bürosu olarak teknik tercüme alanında kendini ispatlamış yeminli tercümanlar ile çalışmaktayız. Çeviri hizmetimize ek olarak yabancı iş ortaklarınıza yönelik sözlü ya da ardıl çeviri desteği, yabancı dilde sunum hazırlama ve sunum hizmetleri de dahildir.

Teknik, biyolojik, kimyasal, bilişim, fiziki, mekanik, tıbbi, elektronik, bilgisayar ve yazılım ve daha pek çok alanda tercüme desteği sunmaktayız. Bu alandaki hizmetlerimiz hakkında aşağıda daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 • Mühendislik ve Teknoloji Çeviri Hizmeti

  Makine, kimya, biyoteknoloji, elektrik-elektronik, bilişim, yazılım, inşaat,  çevre, endüstri ve nanoteknoloji, alanlarına yönelik sunduğumuz tercüme hizmetimizdir.

  Otomotiv kullanım kılavuzu, Makine kullanım kılavuzları, AB-Teknik direktifler, Havacılık elektroniği, Gemi mühendisliği, Makine mühendisliği, Uzay teknolojileri, Dijital görüntüleme, Televizyon, Nükleer güç, Fizik, Sıvı yakıt, Su arıtma, Bilgisayar programı, El kitabı, İnceleme raporu, Patent yazısı, Proje dokümanı, Prosedür, Sertifika, Teknik makale, Teknik resim, Tesis, ekipman, Kurulum, Bakım onarım,  Sökülüm, Garanti belgesi, Broşür, Makine (makina) etiketleri, Teknik belge, Uygunluk belgesi, Kontrol belgesi, Petrol yapı, Mühendislik, Hidrolik, Optik, Elektrik mühendisliği, Yapı teknolojisi, İnşaat mühendisliği, Telekomünikasyon, Mobil telefon (gsm), Yayın teknolojisi, Fen, Enerji korunumu, Gaz sanayi ve daha pek çok alanda tercüme hizmeti sağlamaktayız.

  muhendislik_ceviri
 • doğa bilimleri tercüme

  Doğa Bilimleri Teknik Çeviri Hizmeti

  Matematik, fizik,kimya ve biyoloji gibi temel bilimlere yönelik sunduğumuz tercüme hizmetidir.

  Nükleer fizik, analitik kimya, organik kimya, fizikokimya, sıvı transferi,ısı transferi, teoriksel fizik, uygulamalı fizik, moleküler biyoloji, botanik, zooloji, anatomi, fizyoloji,embriyoloji, sitoloji, genetik, ekoloji, taksonomi, mikrobiyoloji, biyokimya, viroloji, mekanik fizik, manyetizma, atom fiziği, termodinamik,optik, katı hal fiziği, inorganik kimya, polimer kimyası gibi, doğabilimlerine yönelik sunduğumuz tercüme hizmetimizdir.

 • medikal tercüme

  Tıp ve Sağlık Bilimleri Çeviri Hizmeti

  Temel tıp bilimleri, kliniksel tıp, dahili tıp, cerrahi tıp, sağlık bilimleri, eczacılık gibi sektörlere yönelik sunduğumuz tercüme hizmetimizdir.

  Medikal cihazlar, ilaç prospektüsü, tıp kitapları, ilaç tanıtım bilgileri ve broşürü, ilaç patentleri, tıbbi cihazlar, patent dökümanları gibi alanlarda sunduğumuz bir hizmettir.

  Fizyoloji, tıbbi genetik, biyofizik, histoloji, tıbbi biyokimya, tıbbi biyoloji, tıbbi mikrobiyoloji, tıp etiği, tıp tarihi, dahili tıp, enfeksiyon hastalıkları, kardiyoloji, fizik tedavi, göğüs hastalıkları, nöroloji, nükleer tıp, onkoloji, beyin ve sinir cerrahisi, genel cerrahi, göz hastalıkları, kulak burun boğaz, üroloji, patoloji gibi tıp ve sağlık bilimleri ile ilgili alanlara yönelik sağladığımız bir hizmettir.

 • Ziraat Bilimleri Çeviri Hizmeti

  Tarım, ormancılık, veterinerlik ve balıkçılık ile ilgli sunduğumuz tercüme hizmetidir.

  Sulama teknolojisi, tarım teknolojisi, bitkisel üretim, arıcılık, hayvancılık, besi yetiştiriciliği, tarım ilaçları, mantarcılık, tohumculuk, fidancılık, tarımsal işletme, bahçe bitkileri, bitki koruma, süt teknolojisi, tarım ekonomisi, tarım makinaları, tarla bitkileri, zootekni, toprak bilimi gibi alanlara yönelik sağladığımız tercüme hizmetidir.

  ziraat tercüme
 • sosyal bilimler tercüme

  Sosyal Bilimler Çeviri Hizmeti

  İşletme,ekonomi, hukuk ve eğitim-öğretim alanlarına yönelik sunduğumuz tercüme hizmetidir.

  Otel ve otel işletmeciliği, turizm, pazarlama, reklamcılık, muhasebe, yönetim ve organizasyon, lojistik, işletme, iktisat, iletişim, ekonomi, tarih, coğrafya, arkeoloji, uluslararası ilişkiler, dil bilimi, siyaset bilimi, hukuk, sanat, sanat tarihi, antropoloji, insan hakları, teoloji, psikoloji gibi alanlara sağladığımız tercüme hizmetidir.

 • beseri bilimler tercüme

  Beşeri Bilimler Çeviri Hizmeti

  Psikoloji, Tarih, felsefe, Arkeoloji, Din ve  Sanat ile ilgili sunduğumuz tercüme hizmetidir.

  Psikoloji, tarih,felsefe, din,sanat, teoloji, ve daha pek çok insan ile ilgili alanlara sağladığımız çeviri hizmetidir.

Referanslarımız

iletişim

Tunus Caddesi 48/2
Çankaya Ankara

 •   0312 240 71 04
 •   info@acmeceviri.com

Tercüme istekleriniz için bizlere dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Üye Olun

Firmamız hakkında sürekli güncel bilgiler almak ister misiniz?

info@acmeceviri.com

0507 146 76 68

0312 240 71 04